В Євросоюзі вісім країн висловили стурбованість ситуацією в Білорусі, пов’язаною з придушенням протестів

последние новости в Украине останні новини в Україні

Спільна заява восьми країн Євросоюзу щодо ситуації в Білорусі була опублікована на сайті МЗС Латвійської Республіки. Голови МЗС восьми держав висловили стурбованість насильством, яке застосовують правоохоронці Республіки Білорусь щодо протестуючих.

Об этом сообщает Устав

"Міністри закордонних справ Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії та Швеції в контексті подій, що відбуваються в Білорусі, висловлюють свою серйозну заклопотаність насильством щодо післявиборних демонстрацій, що мали місце у відповідь на повідомлення про широко поширені фальсифікації на виборах. Ми дуже стурбовані повідомленнями про тілесні ушкодження, завдані демонстрантам", — повідомляється в публікації МЗС Латвії.

У заяві зазначено, що президентські вибори в Республіці Білорусь, які відбулися в неділю, 9 серпня, "не відповідали міжнародним зобов’язанням Білорусі і загальновизнаним світовим стандартам демократії і верховенства права, не були вільними і справедливими". Міністри закордонних справ восьми країн Євросоюзу закликали владу Білорусі припинити переслідування політичних опонентів.

Крім того, МЗС Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії та Швеції зажадали звільнити людей, які були несправедливо затримані в Білорусі. Також країни закликали владу Білорусі поважати права і свободи людини.

"Ми закликаємо білоруський уряд негайно вступити в справжній політичний діалог з опозицією, щоб уникнути подальшого застосування насильства.
Ми як і раніше прихильні народу Білорусі і будемо і надалі уважно стежити за розвитком подій", — йдеться в заяві, опублікованій МЗС Республіки Латвія.

Раніше білоруське видання "БЕЛТА" повідомило, що в Мінську затримані особи, які нібито є координаторами антиурядових протестів. Один із затриманих — житель Мінська.

Також ASPI news повідомляло, що кандидатку на пост президента Білорусі Світлану Тіхановську вивезли з країни тільки після узгодження цього кроку з білоруською владою. Її від’їзд також дозволив звільнити затриману напередодні виборів начальницю її штабу Марію Мороз.


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/podii/v-evrosoyuzi-visim-krain-vislovili-sturbovanist-situacieyu-v-bilorusi-povyazanoyu-z”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

ТОП 24

Форум

Все темы форума Добавить тему

Вход